Seleccionar página

Myslí si, že to může být také použito k určení, kdy je zotavení dokončeno.

Zdá se, že ji nabízejí hlavně chiropraktici. Říká se, že „vyplavuje toxiny“. Toxiny nejsou specifikovány. Hledal jsem podpůrné vědecké studie a žádné jsem nenašel.

BrainTap

BrainTap je trik, který údajně „promění vaše mozkové vlny v symfonii“, strhává vaše mozkové vlny pomocí patentovaného neuro-algoritmu využívajícího zvuk a světlo, s binaurálními rytmy, řízenou vizualizací, 10cyklovou holografickou hudbou, izochronními tóny a pulzujícími světly, které „ cestovat přes meridiány sítnice a ucha.» Webová stránka společnosti má záložku „The Science Behind BrainTap“, ale obsahuje spíše pseudovědecké žvásty než vědecké studie.

Test na otřes mozku Canary

Stejný chiropraktik používá test na otřes mozku Canary ve své roli týmového chiropraktika na střední škole. Klade obvyklé otázky, ale využívá novou technologii k analýze pacientova hlasu před a po zranění a údajně dokáže zjistit, zda se změnil v důsledku otřesu mozku. Myslí si, že to může být také použito k určení, kdy je zotavení dokončeno. Stejná technologie rozpoznávání hlasu se používá k testování všeho od Parkinsonovy choroby po demenci. Nenašla jsem žádné podpůrné vědecké studie. Zdá se, že test nebyl žádným způsobem ověřen.

Závěr: není lepší způsob léčby otřesů mozku

K dispozici je velmi málo informací a to, co zavání typickým nadšením nevědeckého chiropraktika, vrhnout se do rozjetého vlaku pro cokoli nového. Rozhodně neexistuje žádný důkaz, že našel lepší způsob, jak diagnostikovat otřesy mozku nebo návrat rychlostních sportovců do hry. Lékaři zavedli směrnice na ochranu pacientů a zdá se mi pošetilé nahrazovat běžné postupy, aniž bychom měli důkazy, že nové postupy jsou lepší nebo dokonce ekvivalentní. Doufám, že tato hloupost nezabere. Pacienti by mohli být poškozeni.

Autor

Harriet Hallová

Harriet Hall, MD také známá jako SkepDoc, je rodinná lékařka v důchodu, která píše o pseudovědě a pochybných lékařských praktikách. Získala bakalářský a doktorský titul na Washingtonské univerzitě, absolvovala stáž u letectva (druhá žena, která tak učinila) a byla první absolventkou rodinného cvičného pobytu letectva na letecké základně Eglin. Během dlouhé kariéry lékařky letectva zastávala různé pozice od leteckého chirurga po DBMS (ředitelka základních lékařských služeb) a dělala vše od porodu dětí až po převzetí řízení B-52. Odešla v hodnosti plukovníka. V roce 2008 vydala své paměti, Ženy nemají létat.

Věnuji se tomuto blogování více než sedm let, z toho čtyři roky, z nichž mi bylo ctí být součástí tohoto konkrétního skupinového blogu věnovaného propagaci vědy jako základu pro racionální lékařské terapie. Tři nebo čtyři roky předtím, než začalo toto sedmileté období, jsem piloval své kotlety na Usenetu ve skupině známé jako misc.health.alternative (m.h.a.). Takže i když jsem v tom nebyl tak dlouho jako Steve Novella, byl jsem v tom hodně dlouho, což mě vedlo k tomu, že jsem si myslel, že jsem viděl snad všechno, pokud jde o pseudovědu a šarlatánství.

Jako obvykle, kdykoli si myslím, že jsem to všechno viděl, mýlil jsem se.

Mám na mysli něco, co už bylo na tomto blogu jednou zmíněno, konkrétně něco nazvaného „Miracle Mineral Solution“ (MMS). Musím přiznat, že po krátké reakci «WTF?» V podstatě jsem na to zapomněl. neměl bych; Měl jsem se na to v tu chvíli podívat podrobněji. Být bloggerem naštěstí znamená, že nikdy nemusíte říkat, že je vám to líto (alespoň to, že jste nezachytili nějakou formu šarlatánství, když to poprvé přineslo velké zprávy), a naštěstí jsem na MMS upozornil v souvislosti s oblastí šarlatánství. o kterých často bloguji. Za chvíli uvidíte, co tím myslím.

Stalo se to, že na MMS mě opět upozornilo několik čtenářů, a nepamatuji si to jinak než matně, udělal jsem to, co vždy, když jsem se s těmito situacemi setkal. Googlil jsem a našel jsem, co jsem potřeboval vědět. MMS je v podstatě 28% chloritan sodný v destilované vodě. V podstatě je MMS ekvivalentní průmyslovému silnému bělidlu. Zastánci doporučují ředit MMS buď ve vodě nebo v potravinářské kyselině, jako je citrónová šťáva, což má za následek tvorbu oxidu chloričitého.MMS původně prodával muž jménem Jim Humble, který tvrdí, že MMS lze úspěšně použít k léčbě AIDS, hepatitidy A, B a C, malárie, herpesu, TBC, většiny rakoviny a mnoha dalších horších lidských nemocí. Jde dokonce tak daleko, že tvrdí, že 5 000 000 lidí použilo MMS a že byly zachráněny „statisíce“ životů. Bohužel se zdá, že pro tuto funkci používá Jim Humble koncentrovanější MMS – mnohem koncentrovanější. Ještě děsivější je, že Humble uděluje svá „požehnání“ chudým lidem v zemích třetího světa, jako je Haiti, a zachází s nimi takto:

Musíme mu dát právě tolik [průmyslového bělidla], aby neonemocněl, ale byl na pokraji nemoci! Takže ho musíme držet na samém okraji, a proto je to dost intenzivní na rakovinu, potřebuje to brát 4/5krát denně, malá množství místo velké dávky.

Ve skutečnosti je MMS skutečně ošklivá věc, přičemž někteří její uživatelé trpí vážnými komplikacemi. Pokorný také učí své učedníky svému šarlatánství:

Když odsud lidé odejdou, opravdu vědí, jak používat MMS na všechno, kožní onemocnění všeho druhu, problémy s tlustým střevem, jak regenerovat játra, jak léčit rakovinu mozku, jak léčit kojence a těhotné ženy a jak léčit zvířata z myši na slony. Budete zde osobně brát MMS, stříkat si pokožku výkonnými roztoky MMS (ale neublíží vám), stříkat pokožku a vlasy ostatních. Naučíte se používat spreje, koupele, nitrožilní roztoky, MMS plyn, máčet nohy a hlavně nové protokoly, které v zemi Malawi vyléčily více než 800 lidí z HIV plus 40 případů rakoviny, 50 nohou a nohou. necitlivost, 3 případy srdečních onemocnění, 13 případů cukrovky a mnoho dalších nemocí a problémů.

Ano, čtete správně. Jim Humble rád jezdí na Haiti a do Dominikánské republiky a podrobuje tamní chudé svému průmyslovému bělícímu zázračnému léku. Bohužel není sám, kdo tomuto „zázračnému léku“ podrobuje zranitelnou populaci.

Naučil jsem se to, protože je zase ta roční doba.

Pravidelní čtenáři vědí, o čem mluvím. Nebo alespoň budou vědět, když jim řeknu, že mám na mysli velké setkání antivakcínového hnutí. Vědí, že někdy kolem víkendu Memorial Day každý rok, obvykle začínající pár dní před prodlouženým víkendem a až do samotného víkendu, přistane v oblasti Chicaga šarlatánská slavnost tak neúprosného chamtivosti, že je třeba vidět, abyste tomu uvěřili. V podstatě je to antivakcínové a autistické hnutí „biomed“ Woodstock, kromě toho, že se to děje každý rok. Každý šarlatán a zarytý antivakcinista, který stále věří, navzdory všem důkazům, že vakcíny způsobují autismus, tam obvykle je. Každý, kdo je někdo z antivakcínového hnutí, tam byl téměř jistě o tomto víkendu Memorial Day (alespoň ta část antivakcínového hnutí, která je v souladu s Generation Rescue / Age of Autism, tak jako tak).

Tento šarlatánský festival je známý jako Autism One a už jsem o něm psal dříve.

Letos, když se blížil víkend ke Dni obětí války a začala konference Autism One, přemýšlel jsem, jestli se s tím mám obtěžovat, nebo ne. Koneckonců to sleduji každý rok už několik let. Stalo se to předvídatelné. Každý rok vím, že dojde k šarlatánství. Pravděpodobně se bude snažit zúčastnit se jeden nebo více skeptiků, a pokud budou rozpoznáni, budou vyhozeni, aby se minimalizovala šance, že vědecky podložený nebo skeptický názor na to, co se děje na Autism One, bude zveřejněn nebo zveřejněn kdekoli. Nevěděl jsem, jestli někdo plánoval, že se letos objeví na Autism One (i když doufám, že někdo ano). Pak mi bylo řečeno, že MMS bude letos na Autism One prominentně vystupovat, a tak se také stalo. Ano, jak poznamenal jeden z mých čtenářů, MMS včera na konferenci Autism One představila žena jménem Kerri Rivera, která se chlubí 38 dětmi zotavenými za 20 měsíců:

Tato prezentace nastíní přístup, který Kerri úspěšně použila, aby pomohla uzdravit 38 dětí z diagnózy autismus. Vysvětlí, jak se MMS (oxid chloričitý) stal „chybějícím kouskem“ skládačky autismu pro tolik rodin, se kterými pracuje. MMS je k dispozici po celém světě a je extrémně nákladově efektivní a přináší zotavení do dosahu všech rodin, navzdory ekonomickým nebo geografickým omezením. Tato prezentace se snaží dokázat, že autismus je skutečně léčitelný.

Dovolte mi to tedy ještě jednou zdůraznit. Autism One, jehož organizátoři tvrdí, že jejich konference je „vše o vědě“, obsahovala přednášku ženy, jejíž preferovanou formou terapie, kromě hyperbarického kyslíku, je podrobit autistické děti průmyslovému bělení v mylné víře, že se může „uzdravit“. “ autismus s tím. Rivera provozuje kliniku v Puerto Vallarta v Mexiku, kterou nazývá AutismO2 Clinica Hyperbarica. Pokud to její webová stránka naznačuje, Rivera dává autistickým dětem MMS ústy a klystýrem. (Ano, podrobuje autistické děti bělícímu klystýru.) Zde je protokol:

Klystýr:Aktivováno 10-15 kapek MMS a 500 ml vodyV tlustém střevě po dobu 12 – 30 minutPoužijte pipetu a stříkačkuAplikuje se 2x až 3x týdně

Jinde vidíme toto:

Kerri bude diskutovat o nejnovějším vývoji protokolů kolem MMS a autismu, jako je plnění dávky, kojenecká láhev, směs jedlé sody, klystýry, koupele a jak zvládnout horečku.

Tak uvidíme. Z mého čtení mi vyplývá, že zastánci MMS autistickým dětem nejen dávají MMS ústně, ale koupou je v něm a dávají jim klystýry. Na začátku, když jsem zkoumal tento příspěvek, nemohl jsem najít video ze skutečné prezentace Autism One. Šel jsem tedy na další „nejlepší“ (pokud se to tak dá nazvat) věc. Trochu googlování mě přivedlo k tomuto webináři o používání MMS k léčbě autismu. Vystupuje v něm sám Jim Humble (původce šarlatánství MMS)! Jak se dalo předpokládat, začíná to „lékařským zřeknutím se odpovědnosti“ (tj. šarlatánským varováním Mirandy) a odtud se přechází:

Streamování videa od Ustream

A zde, v rámci stejného webináře, vidíme Riveru, jak vysvětluje, jak podávat MMS neustálým zvyšováním dávky:

Streamování videa od Ustream

Poslední video je naprosto otřesné. Opravdu neexistuje lepší způsob, jak to popsat. Rivera v něm popisuje, jak když dávku zvýšíte, uvidíte, že autistické dítě bude více stimulovat, což mě nutí přemýšlet, zda to není proto, že se dítě cítí nemocně, což ho vede k tomu, že projevuje více autistického chování. Rivera, zřejmě věří v MMS< domnívá se, že tento nárůst stimulačního chování je dobrá věc, což naznačuje, že léčba funguje. Pojednává také o tom, jak se u autistických dětí vystavených této terapii rozvine průjem, ale že je to v pořádku, pokud je to"detoxikační průjem" (ať už to má znamenat cokoliv). Dokonce mluví o tom, že tyto děti mají Herxheimerovu reakci, která se někdy objevuje po zahájení užívání antibakteriálních látek na recidivující horečku přenášenou klíšťaty. Poprvé byl recenzeproduktu.top popsán jako reakce na léčbu syfilis penicilinem a je také pozorován po léčbě jiných onemocnění způsobených spirochetami, jako je lymská borelióza a leptospiróza. Mluví o protokolu „72-2“, který, pokud se podíváte na webovou stránku, zahrnuje podávání MMS každé dvě hodiny po dobu 72 hodin. Doporučuje také „terapii horečky“ a tvrdí, že je dobře, že MMS může způsobit horečky, protože „probouzí imunitní systém“, který si uvědomuje, že je „autismus v domě“. Také jásá nad tím, jak moc „miluje klystýry“ kvůli autismu.

Nějak pochybuji, že je autistické děti milují stejně jako Rivera. Možná by si Rivera měla zkusit dát bělící klystýr, pokud si myslí, že je to tak skvělé.

Dále se podívejte na leták, který doprovází Riverův projev na Autism One. Po předvídatelném Shopenhauerově citátu o pravdě „procházející třemi fázemi“ (jehož použití je pro mě jedním z nejjistějších známek toho, že mám co do činění s šarlatánem nebo klikou), její prezentace obsahuje spoustu stejných nesmyslů, jaké jsou nabízeny ve videu o bělidlo je bezpečné a účinné. Je tu více věcí o „terapii horečky“ a spousta věcí o zbavení se parazitů, což, pokud věříte Rivere, MMS dělá ve spojení se všemi ostatními pseudovědami, které propaguje. Dokonce v podstatě propaguje poskytování horké bělicí koupele („k toleranci“, jak to říká) spolu s terapií horečky. Zejména biologové se budou smát (nebo plakat) jejímu nepochopení elektrochemie. je to šílenství. A jaké jsou její důkazy? co si myslíš, že to je? Není to nic jiného než nepřesvědčivé anekdoty.

Nakonec se podívejme na samotnou prezentaci na Autism One. Prezentaci se mi podařilo najít poté, co mě upozornili, že se videa z živého přenosu ukládají a jsou stále přístupná online. Zde je video k Riverově prezentaci. Její povídání začíná až přibližně ve 4:20:

Sledujte živé vysílání videa z autismu na livestream.com

A část 2:

Sledujte živé vysílání videa z autismu na livestream.com

A část 3:

Sledujte živé vysílání videa z autismu na livestream.com

A část 4:

Sledujte živé vysílání videa z autismu na livestream.com

Z videa se dozvídáme, že Kerri Rivera byla vycvičena jako DAN! (Autism Now!) praktikující (i když není lékařka) a pověřená samotnou Bernie Rimlandem, aby přeložila DAN! protokoly do španělštiny a rozšířil je po Latinské Americe jako kazatel woo. Je také ředitelkou „kliniky“, i když zjevně není lékařkou ani zdravotníkem. Je zábavné, že během své prezentace, když mluví o „třích fázích“ pravdy v citátu připisovaném (pravděpodobně mylně) Schopenhauerovi, se domnívá, že stále čeká, až MMS dosáhne fáze 3 (přijetí jako samozřejmé). Zjevně ji nikdy nenapadlo, že šarlatánství se nikdy nedostane do fáze 3. Obvykle se zasekne ve fázi 1 nebo 2 – a je to tak správně! MMS se tedy vždy zasekne ve fázi 1 a 2, protože MMS je šarlatánství. Ale to odbočuji…

Jedno tvrzení, které vyniká, je toto:

0,95 voltu nemůže poškodit tělesnou tkáň. Lidská tkáň má napětí, které vydrží více než 1,28 voltu (oxidační potenciál kyslíku), tedy 0,95 voltu oxidu chloričitého.

To je v extrému hloupé. Paraziti, viry a bakterie, které oxid chloričitý potlačuje, jsou vyrobeny ze stejných organických molekul (bílkovin, lipidů, sacharidů, nukleových kyselin atd.), ze kterých jsou vyrobeny lidské tkáně:

Jak funguje dezinfekce oxidem chloričitým?

Látky organické povahy v bakteriálních buňkách reagují s oxidem chloričitým, což způsobuje přerušení několika buněčných procesů. Oxid chloričitý reaguje přímo s aminokyselinami a RNA v buňce. Není jasné, zda oxid chloričitý napadá buněčnou strukturu nebo kyseliny uvnitř buňky. Je zabráněno tvorbě bílkovin. Oxid chloričitý ovlivňuje buněčnou membránu změnou membránových proteinů a tuků a zabráněním vdechování.

Když jsou bakterie eliminovány, buněčnou stěnou proniká oxid chloričitý. Viry jsou eliminovány jiným způsobem; oxid chloričitý reaguje s peptonem, látkou rozpustnou ve vodě, která vzniká hydrolýzou bílkovin na aminokyseliny. Oxid chloričitý zabíjí viry tím, že zabraňuje tvorbě bílkovin. Oxid chloričitý je proti virům účinnější než chlór nebo ozón.

A:

Z oxidačních biocidů je nejselektivnějším oxidantem oxid chloričitý. Ozón i chlór jsou mnohem reaktivnější než oxid chloričitý a většina organických sloučenin je spotřebuje. Oxid chloričitý však reaguje pouze s redukovanými sloučeninami síry, sekundárními a terciárními aminy a některými dalšími vysoce redukovanými a reaktivními organickými látkami. To umožňuje mnohem nižší dávky oxidu chloričitého k dosažení stabilnějšího rezidua než buď chlór nebo ozon.